Pierwszy warsztat za nami!

📢 [UWAGA] pierwsze spotkanie już za nami! W dniach 10, 11, 12 grudnia odbył się pierwszy cykl warsztatów dotyczących szeroko rozumianego fact-checkingu. W czasie ich trwania rozmawialiśmy m.in. o tym:
 
🔶 czym fake newsy są,
🔶 jak weryfikować przekazy medialne,
🔶 skąd pozyskiwać dane i jak je interpretować,
🔶 jaki jest poziom wiedzy dotyczącej weryfikacji wśród Polek i Polaków.
To dopiero pierwszy etap naszego projektu realizowanego w ramach dotacji Programu Aktywni Obywatele, ale nie ostatni. Już w styczniu widzimy się znowu w Jaśle, gdzie w dalszym ciągu będziemy zajmować się pogłębianiem naszej wiedzy o weryfikacji przekazów.
Po prawej stronie znajdziecie relację zdjęciową, a my już teraz meldujemy, że to dopiero początek fact-checkingu na Podkarpaciu.
Zobacz inne wpisy:

Prezentujemy publikacje!

Przygotowaliśmy publikację fact-checkingową, udostępnij i skorzystaj!  Publikacja do pobrania na stronie:  https://sprawdzamto.org/ https://sprawdzamto.org/ https://sprawdzamto.org/ Jak podaje Stowarzyszenie Demagog, nie sprawdzamy informacji, źródeł ich pochodzenia i

Czytaj dalej »

Prezentujemy kurs online!

Dziś wracamy do Was z czymś, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Prezentujemy przed Wami narzędzie do nauki fact-checkingu, czyli umiejętności rozróżniania faktów od plotek

Czytaj dalej »